Britney Spears

27. srpna 2006 v 11:09 |  Zpěváci a Zpěvačky
Datum narození: 2.12.1981
Místo narození:Kentwood, Louisiana, USA
Znamení: Střelec
Životopis
Britney Spears je dcera Lynne, učitelky na základní škole, a Jamieho, pracovníka ve stavebním průmyslu. Od čtyř let zpívala v místním kostele. V osmi letech Britney Spears odjela do Atlanty na konkurz do Disneyova Mickey Mouse klubu (Mickey Mouse Club). Tam sice tehdy neuspěla, protože tvůrci tohoto pořadu ji považovali za příliš mladou, než aby v něm mohla vystupovat. Přesto si jí všiml jeden z producentů a pomohl jí najít agenta v New Yorku.

Doprovázená matkou a mladší sestrou strávila Britney Spears několik letních prázdnin studiem v Professional Performing Arts School. V roce 1991 si zahrála v broadwayském představení Ruthless nastudovaném podle thrilleru The Bad Seed z roku 1956. V jedenácti letech se úspěšně stala členkou Disneyova Mickey Mouse klubu.

Na sezony roku 1993 a 1994 bydlela v Orlandu na Floridě, kde si zahrála v dětské show jako například tehdy dvanáctiletí Justin Timberlake a Joshua "JC" Chasez - nynější členové skupiny 'N Sync a dále třeba Nita Booth (Miss Virginia 1998) nebo Ryan Gosling z Mladého Herkula.

Po zrušení Disneyova Mickey Mouse klubu začala chodit na střední školu doma v Luisianě. Po roce studia začala toužit znovu po vystupování a vrátila se zpět do New Yorku. Kde se seznámila s producentem Ericem Fosterem Whitem, který dříve pracoval s Boyzone, Hi-Five a Whitney Houston. Stále pokračovala ve středoškolském studiu za pomoci soukromých učitelů.

Začátkem roku 1998 bylo první album Britney Spears hotovo. Do obchodů se dostalo v lednu (...Baby One More Time) a to byl pro Britney osudový okamžik - bleskově se vyhouplo do čela snad všech světových hitparád.

Britney Spears si také získala fanoušky dobrou marketingovou strategií, když zpívala v supermarketech a nechala zřídit bezplatnou telefonní linku, na níž se hráli její písně. Její vzhled školačky, blonďaté culíky a těsný svetřík ve videoklipu Baby One More Time si našel okamžitě milióny fanoušků.

V současné době se snaží prosadit i na poli filmu, kde byla její první role v roce 2000 jako letuška v epizodní roli v thrilleru Longshot. Podle jejích slov ale chce aby hudba byla vždy na prvním místě.

V roce 2002 si zahrála hlavní roli ve filmu Crossroads, v němž si zahrála Lucy. Lucy pořád piští, ale podaří se jí splnit si svůj sen: vystoupí jako zpěvačka v klubu. Ještě se Britney objevila v dalším filmu Austin Powers - Agent 003 "Austin Powers in Goldmember", kde vystupuje sama za sebe. Nejnovějším jejím albem je "In The Zone" (2003).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yyyyy yyyyy | 9. listopadu 2006 v 20:58 | Reagovat

Gdo to je tu neznám? to je Češka?

že jsem ji nigdy v přerově neviděl(a)

ani nigde jinde

ale fakt nemám ponětí gdo to je

no takže oči má divný

huba škoda slov

nos? to je nos?( myslím to mezi očima)

ty vlasy si klidně mohla učesat.

ještě že ji nejdou vidět uši to by dopadlo

no po mém uvážení to nemuže být ani zpěvačka , modelka taky ne,

no tak by mohla hrát tak možná zvoníka od matky boži

2 Kata pro yyyyy... Kata pro yyyyy... | 9. listopadu 2006 v 21:01 | Reagovat

jak to víš???

3 bóža bóža | 20. listopadu 2006 v 21:30 | Reagovat

britney je fakt trapka

4 my my | 30. listopadu 2006 v 9:36 | Reagovat

Tak už wime gdo je Britney

prej že nosí jenom slipy

ve Zvoníku od matky boží nehrála

při kástinku se totiž posr***

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama