1 serie 17 - 27 dílů

26. září 2006 v 18:06 |  Seriál - O.C California
17.díl

Ryanova nedůvěra a nepřátelství k Oliverovi vrcholí. Když se Oliver nechá přeřadit na Harbor, Ryan tajně pronikne do školní kartotéky, aby zjistil, co je Oliver ve skutečnosti zač. Je při svém činu přistižen, ale zjistí, že Oliver je vždy nějakou dívkou naprosto posedlý a z Pacifiku musel odejít, protože si podřezal žíly na záchodcích. Ryan svým činem všechny rozzlobí, když ještě navíc ukradne Marisse dopis od Olivera ze skříňky, jejich vztah se ocitne v hluboké krizi. Na konci dílu Oliver Ryanovi odhalí karty a ten ho zmlátí. Sandy dál chce koupit restauraci Maják, Jimmy ucukne, ale nakonec se rozmyslí a kupní smlouvu podepisují jako partneři. Seth přemýšlí o svém vztahu s Annou a najednou mu začíná vadit, jak jsou si podobní. Žárlí na nového přítele Summer, Dannyho. Julie přemluví Caleba a Kirsten, aby ji zaměstnali jako bytovou architektku. Při prvním úkolu není právě úspěšná, ale Kirsten ji na poslední chvíli zachrání a Caleb se rozhodne, že ji zaměstná natrvalo.

18.díl

Ryan se vzpamatovává z obtížné situace, do které se dostal. Je dočasně vyloučený ze školy a Cohenovi mu dali domácí vězení. Naposledy se Marissu, teď už svou bývalou přítelkyni, snaží před Oliverem varovat. Luke totiž zjistí, že jeho údajná bývalá přítelkyně Natalie nikdy neexistovala. Marissa však nevěří ani jednomu z nich, pohádá se s matkou a uteče k Oliverovi do hotelu. Když se Marissa náhodou setká s recepční jménem Natalie Bishopová, dojde jí, že oba kluci měli pravdu. Oliver se k ní chová se stále větší majetnickostí, když vyjde najevo, že si Natalie vymyslel, nechce ji pustit z pokoje ven. Marisse se podaří zavolat Ryanovi, který ji se Sandym vyráží zachránit. Celá akce se podaří, Oliver, který má pistoli a chce spáchat sebevraždu, je odvezen do nemocnice a Marissa je v bezpečí. Seth mezitím stále více koketuje se Summer, Anna se rozhodne, že už to nehodlá déle snášet a rozchází se s ním. Julie Cooperová se po hlavě vrhá do práce, čímž si znepřátelí všechny ve firmě, včetně Kirsten a Caleba, protože jim předělává kanceláře. Caleb se Kirsten přizná, že už má Julie plné zuby a požádá ji, ať se s ní za něj rozejde. Julie se svěří se všemi svými problémy Lukovi, který se u nich náhodou objeví, aby vyzvedl Marissiny věci. Luke ji ochotně vyslechne a nakonec se políbí.

19.díl

Po dramatické události s Oliverem má Marissa vůči Ryanovi pocit viny. Chce, aby vše zase bylo při starém, ale Rajen jí nedokáže odpustit. Navíc se na scéně objevuje Ryanova přítelkyně Theresa. Marissa žárlí a nechce Ryana ztratit. Ryan neví a trápí se, Theresa je mu očividně sympatická. Seth zahájil sexuální život se Summer. Začátky jsou poněkud toporné, ale oba se snaží vyjít si vzájemně vstříc. Sandy se pohádal s Kirsten kvůli své účasti na valentýnském plese, nakonec se ale oba udobří. Jedním z důvodů je i okamžik, kdy se Sandy snaží empaticky pomoci Marisse, která je na plese smutná a opuštěná. Jimmy dostane na sv. Valentýna dárek od neznámé ctitelky. Podaří se mu vypátrat, že jde o Hailey, která dosud neopustila Newport. Nakonec se oba sejdou v rozestavěné restauraci a stráví spolu romantický večer. Jimmy ovšem Hailey řekne, že nepovažuje jejich další vzájemný vztah za možný.

20.díl

Marissa se stále snaží najít cestu k Ryanovi, ale od incidentu s Oliverem neví, jak se k ní chovat. Cítí se zrazený. Navíc stále miluje Theresu, která se objevila v Newportu zřejmě proto, aby mohla být Oliverovi nablízku a mohla si mezitím rozmyslet nabídku sňatku od Eddieho. Eddie tuší, že se Theresa vrátila k Ryanovi, ale nehodlá se jí jen tak vzdát. Zrovna tak se Marissa nehodlá vzdát Ryana. ¨ Seth se nechce smířit s tím, že ho Summer na veřejnosti ignoruje. I díky podpoře ze strany Anny se rozhodne, že jí zatlačí do kouta. Během charitativní akce přinutí Summer, aby se k němu na veřejnosti hlásila a ta nakonec souhlasí, vše končí veřejnou líbací scénou. Caleb chce, aby Sandy hájil jeho přítele Shauna před soudem. Sandy ale zjistí, že za Shaunovým údajným výtržnictvím se skrývají mnohaleté nekalé praktiky Calebovy firmy. Hrozí nebezpečí, že se do problému namočí i Kirsten, která vůbec o ničem neví. Luke se začne pravidelně scházet s matkou své bývalé přítelkyně, s Julií.

21.díl

Rozvíjející se vztah mezi Rajenem a Theresou je neustále narušován ze strany Eddieho. Nakonec trojúhelník vyvrcholí rvačkou mezi Ryanem a Eddiem na oslavě ku příležitosti udělení titulu Muž roku časopisu Riviera Magazine Calebovi Nicholovi. Po této události se Theresa rozhodne, že už nebude nadále zasahovat do Ryanova života a odchází. Anna se vrací zpátky do Pittsburghu. Seth si myslí, že je to kvůli němu, ale pravdu má jenom částečně. Anně se nepodařilo v OC zapustit kořeny a rozchod se Sethem jenom urychlil její rozhodnutí. Marissu sice trápí, že si jí Ryan nevšímá, ale snaží se dál stát po jeho boku jako kamarádka. Dokonce půjčí Therese své šaty, aby mohla jít s Ryanem na večírek. Jimmy si všimne, že Julie chodí s Lukem, a na večírku jí to vyčte. Julie předstírá, že neví, o čem mluví. Sandy kvůli Kirsten domluví dohodu s žalobcem tak, aby případ strýčka Shauna nešel před soud. Poprvé v životě obejde zákon, ale záleží mu na tom, aby Kirsten neměla problémy. Jedinou jeho podmínkou je, aby Caleb Kirsten řekl, jak to doopravdy bylo. To se nakonec stane a Kirsten je podnikatelskými metodami svého otce značně rozčarována.

22.díl

Ryan se Sethem náhodou zahlédnou v motelu Luka s Julie. Ryan pak Lukovi nařizuje, ať se s ní okamžitě rozejde. Mezitím chlapci využijí toho, že se Summer s Marissou seznámily se seriálovou hvězdou Grady Bridgesem, který je pozve do L. A. na oslavu svých narozenin. Na oslavě ve striptýzovém klubu mezi pracovnicemi objeví Kirsteninu sestru Hailey. Po několika konfliktech s majitelem klubu a vyhazovačem se jim Hailey podaří dostat ven, kam pro ni po Ryanově telefonátu přijel Jimmy. Sandymu a Jimmymu dochází peníze na rekonstrukci restaurace, jsou tedy nuceni k několika nepříjemným kompromisům. Musejí najmout Julie jako interiérovou architektu, je totiž ochotná pracovat zdarma. Navíc musí přijmout Caleba jako tichého společníka. Na večer připravují pohoštění pro správní radu místní filharmonie, je to totiž ideální možnost restauraci zpopularizovat. Caleb však proti jejich pojetí restaurace protestuje a nechce, aby zhýčkaným hostům podávali sekanou. Nakonec se však ukáže že neměl pravdu a rozhodne se podvolit názorům svých dvou společníků. Luke se nakonec na Ryanovu žádost rozejde s Julie, ta toho okamžitě využije a domluví si schůzku s Chlebem. Když však Luke jde Ryanovi oznámit, co udělal, nedopatřením ho zaslechne i Marissa a rozrušená utíká neznámo kam.

23.díl

Během židovských svátků Pesach se u Cohenových na návštěvě objeví Sandyho matka Sophie. Všichni se toho obávají, protože je pověstná svým rázným až nepříjemným chováním. K velkému překvapení všech se však u Cohenů doma objeví příjemná starší dáma. Příčina náhlé proměny brzy vyjde najevo. Sophie má rakovinu plic v pokročilém stádiu a nechce se dál léčit. Po návštěvě u Cohenů se ale nakonec rozhodne, že se svou rodinou chce strávit více času a objedná se na chemoterapii. Ryan s Lukem hledají Marissu, která utekla, když se dozvěděla o Lukově poměru s její matkou. Ryanovi nakonec dojde, že utekla do China. K malé Eddieho radosti se u Theresy doma objeví zrovna v den oslavy jejich zasnoubení. Po několika hádkách se mu nakonec Marissu podaří přesvědčit, ať se vrátí domů. Zároveň se oba rozhodnou, že se spolu znovu začnou chodit.

24.díl

Luke se chystá se svým otcem odstěhovat do Portlandu. Před odjezdem se chce rozloučit Julie a vše vysvětlit Marisse. Marissa se s ním však nechce sejít a Julie při neveřejném otevření restaurace požádá Caleb o ruku. Luke je ze všeho zoufalý, opije se a má autonehodu. Ryan s Marissou za ním jdou do nemocnice a Marissa mu nakonec vše odpustí a loučí se v dobrém. Ještě to však zvýší její hněv na matku a rozhodne se, že pojede za Chlebem a prozradí mu celou pravdu. Sandy s Jimmym před otevřením restaurace narazí na nečekané problémy. Komisařem pro udělování licencí na prodej alkoholu je totiž Jimmyho bývalý klient, kterého Jimmy připravil o čtvrt milionu dolarů, s licencí, bez které je provoz restaurace zbytečný, se tedy mohou rozloučit. Pomoci jim nedokáže ani Caleb. Ten se však nabídne, že od obou za slušnou finanční částku odkoupí jejich podíly. Při rozhovoru s Marissou jí ale prozradí nejen to, že o Julie ví úplně všechno, ale také že tato nabídka má ještě tajnou podmínku. Když se totiž Marissa nebude ochotná nastěhovat k němu a Julii, od obchodu ustoupí. Marisse nezbývá než souhlasit, ale znovu propadá depresi. Náladu jí zvednou až Summer se Sethem, kteří jí tajně zařídí její dosud poloprázdný pokojík.

25.díl

Theresa se opět objeví v Newportu. Chce se pouze sejít se Sandym a požádat ho o právní konzultaci, Eddie ji totiž zbil. Ryan se nemá nic dozvědět, ale náhodou vše odhalí a rozhodne se, že dojede Eddiemu domluvit. Nenechá si svůj záměr rozmluvit ani od Setha, ani od Sandyho. Nakonec si ale vše rozmyslí, v půli cesty se obrátí a rozhodne se, že svou energii nasměruje jinam: zařídí, aby Cohenovi Theresu u sebe dočasně ubytovali. Summer seznámí Setha se svým otcem, ten na něj však během společného oběda příliš dobře nezapůsobí. Summer má s otcem pevné pouto a jeho rozpačitý pohled na Setha se může stát počátkem konce vztahu obou mladých lidí. Summer se Sethovi začíná vyhýbat a mezi oběma visí ve vzduchu napětí. Jimmy a Hailey váhají, zdali mají ostatním říct o svém vztahu, ale nakonec je odhalen proti jejich vůli. Ani Julie, ani Kirsten z toho nemají radost. Caleb velkoryse vyplatí své bývalé partnery z restaurace, Sandyho a Jimmyho. Sandy tuší, že za vysokou částkou se skrývá nějaká zrada. Jimmy je rád a těší se, až se s Marissou přestěhují do nového domu. Netuší, že Marissa se bude muset přestěhovat k Julii a Calebovi.

26.díl

Julie chce, aby jí Kirsten uspořádala předsvatební party. Protože neustále mluví o pánském striptýzu, Kirsten se obrátí na Hailey, která kdysi jako striptérka pracovala a má v této oblasti známé. Večírek se vydaří, ale Julie pojme podezření, že Hailey najala striptéry proto, aby ji jeden z nich svedl a nakonec ke svatbě s Calebem ani nedošlo. Mezi oběma dámami dojde k potyčce. Caleb se chystá jet do Las Vegas. Protože si ostatní (Sandy, Seth, Jimmy, Ryan) myslí, že se tam jede loučit se svobodou, přidají se k němu. Sandymu ale na místě dojde, že se zde chce Caleb sejít s Robertem Campbellem, aby dojednal podmínky prodeje pozemků, ze kterých vyplatil jeho a Jimmyho. Mezitím Jimmy zjistí, jakým způsobem zatlačil Caleb do kouta jeho dceru, a tak nakonec Calebovi oba jeho bývalí obchodní partneři jednání s Campbellem překazí. Theresa se svěří Marisse, že je v jiném stavu, ale možná, že ne s Eddiem. Podezření padá na Ryana. Marissa je zoufalá a vztah mezi ní a Ryanem opět skřípe. Seth naváže v Las Vegas kontakt se sympatickou slečnou. Nakonec se z ní ale vyklube prostitutka a Seth s Ryanem zničehonic dluží jejímu pasákovi pět tisíc dolarů. Naštěstí ovládá Ryan výborně poker, takže se mu v Las Vegas podaří i pár peněz vydělat. Původní plán, že vydělají Therese dva tisíce dolarů na údajnou cestu do Atlanty, ale nevyšel. K něčemu byl výlet do Las Vegas ale přece jen dobrý - Seth a Summer se znovu dali dohromady.

27.díl

Gynekolog Therese potvrdí, že je těhotná. Theresa se nejdřív chystá na interrupci, ale nakonec si vše rozmyslí. Dítě si chce nechat a vrací se zpátky do China. Ryan sice miluje Marissu, ale chápe, že v této těžké chvíli by měl být Therese oporou, tím spíš, že si nemůže být ani na sto procent jistý, že dítě není jeho. Rozhodne se tedy, že se vydá za ní a opustí rodinu Cohenových, která se mu na rok stala útočištěm. Ještě před tím proběhne svatba Caleba s Julií. Před svatbou se Caleb svěří Sandymu, že je jeho firma před bankrotem. Ani Kirsten, ani jeho budoucí žena Julie, s níž se stěhuje do honosného sídla, však o tom nic nevědí. Marissa, Summer a hlavně Seth nechtějí, aby je Ryan opustil. I kdyby však vymysleli způsob, jak ho materiálně zabezpečit, uvědomují si, že chce být s Theresou. Silným hnacím motorem je Ryanovi jeho přání, aby dítě nevyrůstalo v tak otřesných podmínkách, jako on sám, aby mělo rodinu. V okamžiku, kdy Ryan odjíždí pryč, odplouvá zoufalý a opuštěný Seth na Tahiti a Marissa, která se musela odstěhovat zpátky k matce a jejímu novému manželovi Calebovi, se znovu vrací k alkoholu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Znáte seriál O.C?

Ano, je super. 61% (47)
Něco jsem o něm slyšel/a. 16.9% (13)
Ne. 13% (10)
Je to trapárna. 9.1% (7)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama