Doba ledová 2- obleva

17. září 2006 v 11:35 |  x holliwood x

Doba Ledová

ych tDoba ledová
Zápletka filmu se odehrává před dvaceti tisíci lety - v momentě, kdy začíná doba ledová. Většina zvířat se již vydala na jih a na severu jich zůstalo jen málo. Lenochod Sid odchod svých příbuzných prospí a jeho cestu "do teplých krajin" naruší hned na jejím počátku konflikt se dvěma nosorožci. Před rozzuřenými zvířaty ho však zachrání samotářský mamut Manfred. Ten se chce Sida nejprve zbavit, ale dva naštvaní nosorožci jsou krkolomnému smolaři stále nablízku, a tak se roztomilý lenochod drží svého zachránce jako klíště.
Dalšími, kdo neodešli, jsou lidé a také šavlozubí tygři, prahnoucí po krvavé pomstě za smrt některých svých druhů. Svoji touhu chce vůdce smečky ukojit tím, že sežere "pánům tvorstva" dítě. Sotva dojde k rannímu rozbřesku, tygři už začnou naplňovat své plány a na lidi zaútočí. Plánovaný atak se jim však nezdaří a matka s dítětem unikne. Krvelačná kočka ji pronásleduje až k vodopádu. Žena s dítětem v náruči je zahnána až na samotný okraj propasti - a než aby vydala tygrovi svého synka - skočí statečně do hlubiny. Vůdce smečky tygrů je pochopitelně naštvaný a zadá úkol svému svěřenci Diegovi, aby mu dítě přinesl živé a současně tak prokázal svoji loajalitu.
Mezitím je ubohá matka unášena studeným proudem a s vynaložením zbylých sil se dostane ke břehu, kde zrovna postávají Manfred se Sidem. První jmenovaný vytáhne dítě z vody a v momentě, kdy chce pomoci i jeho matce, zjistí, že je již pozdě (poté, co zachránila dítě, neměla už sílu vzdorovat a řeka ji pohltila).
Manfred se Sidem mají tedy najednou "v rukou" osud malého dítěte. Sid ho chce vrátit lidem a Manfred je v tomto směru více než zdrženlivý. Je ale zvědavý, jak si "ostuda přírody" poradí s nečekaným údělem, a tak jej doprovází. To pravděpodobně zachrání Sidovi život, neboť oba brzy narazí na Diega. Šavlozubý tygr si je však vědom skutečnosti, že proti obrovskému mamutovi nemá sebemenší šanci, a tak se pokusí Manfreda a jeho společníka přesvědčit o tom, že ví, kam lidé šli, a že když mu dítě přenechají, spolehlivě jej doručí jeho opatrovníkům. Těžkotonážní mamut tak trochu tuší, co má Diego za lubem, ale současně si uvědomuje, že jen tygr dokáže lidi vystopovat. Rozhodne tedy, že půjdou všichni tři společně, dokud dítě neodevzdají jeho oprávněným vlastníkům...
Veverka Scrat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co říkáš na film Pan a paní Smithovi?

Ano, je super. 47.8% (22)
Ne. 13% (6)
To neznám. 19.6% (9)
Jde to.... 10.9% (5)
Dobrej... 8.7% (4)

Komentáře

1 Bludná perla Niky Bludná perla Niky | 7. března 2007 v 18:43 | Reagovat

na tom jsme byla w kině!! upa hukotný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama