x holliwood x

Let's dance

9. srpna 2007 v 11:31
asik před týdnem sem viděla uplne nej film:) Let's dance..
ja vim že su opožděná že to píšu až ted ae prostě to sem musím dát..
staršně se mi v tom filmu líbí písničky a jak tančí no prostě všechno... kdo neví o co go tady něco o něm
Motto: Každý si zaslouží šanci následovat své sny… ale někteří lidé mají jen jeden pokus....

Simpsnovi ve filmu

27. července 2007 v 11:27
no tag sme se asik po 18 letech cou jsou simpsnovi na světe dočkali filmu:D už se na něj mooc teším:D hlavně doufám že seženu lístky:D půjdete na něj taky? nebo ho někteří už včera viděli?:D
tak tady máte něco o něm a pár obrázku a ješte hru:D a trailer v češtině:

Pidihajzlík

13. června 2007 v 21:09
dneska sem se dívala na upe super film jmenuje se PIDIHAJZLÍK prostě sem se u toho strašne moc nachlámala.. fakticky ten film stojí zato tagže si ho určitě nekde sežeňte
a tady něco málo o něm:
Měla to být úplně běžná zakázka. Drobounký lupič klenotů Calvin Simms (Marlon Wayans) je najat, aby ukradl drahý královský diamant. Jeho zabedněný parťák Percy ale diamant upustil přímo do kabelky Vanessy Edwards (Kerry Washington - Ray) a jejich dokonalé plány tím poněkud pokazil. A tak když narážejí na Vanessina manžela Darryla (Shawn Wayans), který beznadějně touží po vlastním dítěti, nenapadá Calvina nic chytřejšího, než obléci plenky a hrát si na opuštěné dítě. V nové roli musí přetrpět spoustu ponížení a odporných rodinných vycházek. Hlavně však musí dostat drahokam zpět dřív, než ho jeho "noví" rodiče odhalí. Režie filmu se ujal Keenen Ivory Wayans (Někdo to rád blond).

dlouhá cesta

6. května 2007 v 18:27

dneska sem se dívala na super film byl na nově..strašne moc se mi líbil už sem ho nekolikrát videla v nákých soutěžích na blogách o nej film ae vubec sem nevedela že to je ten film:) jsou tam super pisničky myslim že 2 nbo 3 od Mandy Moore(hlavní herečka).. tak tady máte neco o nej kdo ste se na něj nedívali a kdo jo pište do komentářu jak se vám líbil:))

Piráti z Karibiku 3 - Na konci světa

21. dubna 2007 v 19:57
Huráááá konečně je tu 3.díl super filmu piráti z karibiku...no bude určite dost zajimavej..myslim že by mel byt už v kvetnu v kine tagže se mame na co těšit..
tady je mala informace a fotky:

Děsnej doják - videa

14. února 2007 v 16:17
Tady jsou náky videa z filmu děsnej doják:D
Viděli steho?? Kdyžtak pisněte do komentářů
Toto video je ze tačatku nuda ae pak je to lepši:D
z tohohle nemůžu:D
je to ae fakt super film..jestli ste ho ješte nevideli tak rychle pučit:D

Scary Movie 4

29. září 2006 v 21:56
Popis:Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů.

Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah!
Videa
Scary Movie 4
scary movie
Scary Movie 3 Intro
Scary Movie 3
Scary Movie 2
Scary Movie 4 - Japanese ghost scene
Scary Movie IIIIII
00:45 From: sainthagens
Views: 25018
Scary movie 1 part 7
Scary movie 1 part 8
Scary movie 4 part 1
scary movie 4 part 2
Scary movie 4 part 3
Scary Movie 2 Intro
scary movie
Dreams of october 30
Scary Movie
Scary Movie (Attempt 4)

Moderní popelka

23. září 2006 v 11:21
Nahraďte ztracený střevíček mobilním telefonem a předměstí LA se může stát královstvím za devatero horami.

Seznamte se se studentkou Sam (Hilary Duff), která myje podlahy v restauraci, snaží se vyjít se svou hroznou macechou a nevlastními sestrami, a zároveň sní o tom, že odejde na univerzitu Princeton (na dokonalé místo, kdy by se stala princeznou a našla svého prince). Ale možná už svého krásného prince má. Neznámého přítele z chatu (Chad Michael Murray), se kterým se má konečně setkat na haloweenském plese.

Sam zpanikaří, když zjistí, že jejím tajemným ctitelem je nejoblíbenější kluk na škole. Může se někdo takový zamilovat do holky, která není právě "in"? Je možné, aby se pohádky staly skutečností? Určitě ano, ovšem jen pokud si Sam bude stát za svým, změní se její sen v realitu.
Obrázek “http://www.chad-murray.wz.cz/popelka02.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Kruh 2

17. září 2006 v 11:37
Kruh 2
A prej že už z tý studně nevyleze...
.
První snímky z druhého CliffhangeraJe-li určitý film úspěšný a ještě k tomu všemu kvalitní, je naprosto logické, že se tvůrci snaží osvědčenou látku rozvrstvit. V drtivé většině případů se jedná o tzv. spurt vstříc odkryté b(r)ance, takže jen výjimečně se oko divákovo ukojí na materiálu stejně tak hodnotném. To není nic nového… Coby částečně uspokojující se v této souvislosti jeví alespoň skutečnost, že takovéto sequely nejsou vyloženě tragické, ale zkrátka jen o něco málo slabší, popř. stejné (a tedy méně zajímavé). Vyloženě zpackané pokračování, kde je špatně snad úplně všechno, není až tak hojně frekventovaným aspektem vyčpělého hollywoodského byznysu, avšak…
…avšak jednou za uherský rok se vyskytne výjimka. A ta pak stojí za to.
Posledně vyťukanou větu je třeba chápat "v uvozovkách", protože právě na základě takovýchto počinů vznikají recenze, při jejichž psaní se musí autor velmi bedlivě kontrolovat, aby nepřekročil daný rating slušnosti.
Jsi to ty, mami?První americký Kruh byl neoddiskutovatelně skvělý z několika hledisek. Pomineme-li fakt, že se jednalo o důkladný přepis japonského originálu (s mírnou odbočkou v zakončení), pozůstane nám v paměti jen to pozitivní. Citlivá režie Gora Verbinského, příběh zasazený do vhodně deprimujícího a deštěm zkrápěného prostředí, plejáda infarktových scén, účelná kamera, zapamatování hodný ústřední hudební motiv, krásná Naomi Wattsová a v neposlední řadě i toliko příjemně nepříjemná zelenošedivá stylizace. První Kruh byl prostě "na výši" a jeho zasloužený finanční úspěch předznamenal nevyhnutelné. Vedle jistého pokračování pak i pokles prodejnosti televizních přijímačů a vědomě smrsknutou kreativitu zámořských tvůrců ve snaze natočit stejný (a přitom jiný) film (ze známějších třebas Gothika, která vyměnila studnu za stodolu, černovlasou dívenku za blondýnku apod. apod.).
Nebudu tancovat okolo vařící vody (navíc jsem úvodními odstavci leccos prozradil), ale "nejnovější verze" Kruhu se skutečně nepovedla. Kdybych měl použít nějaké vhodné přirovnání, jímž bych obsah předešlé věty ještě více zdůraznil, z mých úst by vypadlo asi toto: kvalitativní pokles Ringu Two má hloubkové proporce macošské propasti.
Zavzpomínám-li na staré časy a vybavím si atmosféru, při níž jsem sledoval první díl, musím symbolicky uronit slzu. Tehdy jsem skoro nedýchal, ukotveným zrakem hltal nervydrásající dění na obrazovce a dlouho poté se i bál chodit temnými místnostmi. Když se pak na internetu objevily první střípky z dvojky a posléze i dobře nahuštěný trailer, netrvalo mi dlouho, abych se v mžiku zařadil mezi ty, co si od pokračování slibovali vyvolání týchž děsivých pocitů.
Dlouho se zdálo, že by se mohl opakovat stejný výsledek jako roku 2002 - nicméně už po prvních zkušebních projekcích se tyto předpoklady rozplynuly.
To, co bylo lidmi za velkou louží "zvěstováno", se koneckonců i naplnilo. Nutno dodat, že jsem díky toho nezažil tak mohutné zklamání jako třeba u snímku The Saw: Hra o přežití. Co je ale zvláštní… ačkoliv jsem u druhého dílu nezaevidoval tak velké rozhořčení jako u výše zmíněného titulu, s klidným svědomím mohu říci, že je znatelně horší. Jak už bylo řečeno v úvodním shluku slov, sequely zpravidla opisují linii svého předchůdce. Tady to ale platí jen částečně.
Podáte mi ruku?Rozhodně se nedá tvrdit, že by se druhý Kruh nepokoušel prohloubit jedničkou nakousnutý příběh. Ačkoliv jsem původní japonské pokračování doposud nezhlédnul a nemohu tak posoudit, nakolik je americká verze obohacenější a originál okleštěnější, troufám si ocenit snahu tvůrců "neodvyprávět to samé". Odmyslíme-li si prvních pět minut filmu a známou scénku s kazetou a sněžícím televizorem, je divák konfrontován s úplně jiným materiálem, v němž se tu a tam objeví jistý odkaz a náznak něčeho, co připomíná onen "starý-dobrý" Ring One. Bohužel… tvůrci pochodují cestou natolik nevyšlapanou, že se dost podbízí má oblíbená formulace: "Kterak jsme kuchtili z pouhé vody a uvařili velký...
...velký kulový".

Kruh

17. září 2006 v 11:36
Kruh
"Sedm dní..."
Začátek filmu jako by z oka vypadl tuctovému teenagerovskému hororu. Je pozdní noc a dvě mladé dívky využívají nepřítomnosti rodičů v domě k vzájemnému se zastrašování. Divák není ušetřen ani klasické historky s videopáskou a podivně se chovajícího televizního přijímače, ale v momentě, kdy se zdá, že to všechno byl jen hloupý žert a nesčetněkrát zhlédnuté klišé, děj snímku nabere na obrátkách a zpočátku nevinná zábava vyúsťuje v náhlé úmrtí blonďaté Katie.
Srdeční zástava, tak zní diagnóza smrti. Přesto je všechno mnohem komplikovanější a tajemnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Skutečnost, že je zdravá šestnáctiletá studentka usmrcena infarktem, je přinejmenším stejně zajímavá jako podivné malůvky v deníku zesnulé či zmatená výpověď druhé dívky, léčící se nyní v psychiatrické léčebně. Jediným záchytným bodem se tak stává těžko zbaštitelná historka o podivném videozáznamu.
A právě na této stopě počíná své pátraní investigativní novinářka a příbuzná zemřelé Rachel Kellerová. Přestože ani ona zpočátku nepřisuzuje báchorce větší váhu, stačí jen málo, aby rychle změnila svůj názor. V momentě, kdy si pak celý případ spojí do souvislosti s úmrtími dalších třech studentů, pohltí ona tragédie Rachel natolik, že kvůli jejímu logickému vysvětlení neváhá navštívit vzdálenou oblast jménem Shelter Mountain Inn, opatřit si zde nocleh v jistém srubu číslo "12" a z místní videotéky si zapůjčit zdánlivě nesmyslný "studentský film"...
A dál již pokračovat nebudu, neboť bych vyzradil to nejpodstatnější. Jestliže se rozhodnete na Kruh vypravit, tak vězte, že učiníte nejlépe, když o jeho příběhu budete vědět co nejméně. Snímek režiséra Gora Verbinského je totiž velmi ojedinělým titulem, jenž kromě pečlivě vystavěné zápletky nabízí i takřka neutuchající hororovou atmosféru. Jako protiargument hovoří jen fakt, že se jedná o americký remake slavného japonského hororu podle úspěšné románové série.
Kruh by se dal v souvislosti se svým zpracováním a vizuální stylizací zařadit někde mezi Šestý smysl a horor Cela. Gore Verbinski kráčí sebejistě ve šlépějích Alfreda Hitchcocka a opět dokazuje, že se divák nejvíce bojí toho, co vlastně nevidí. V případě Kruhu se však o (ne)příjemné spurty mrazu po našich zádech stará i zdánlivě nevinná černovlasá holčička, která se tu a tam občas zjeví, aby popohnala hlavní hrdinku kupředu a malinko rozdmýchala opar nad svým nevyjasněným zmizením.

Doba ledová 2- obleva

17. září 2006 v 11:35

Doba Ledová

ych tDoba ledová
Zápletka filmu se odehrává před dvaceti tisíci lety - v momentě, kdy začíná doba ledová. Většina zvířat se již vydala na jih a na severu jich zůstalo jen málo. Lenochod Sid odchod svých příbuzných prospí a jeho cestu "do teplých krajin" naruší hned na jejím počátku konflikt se dvěma nosorožci. Před rozzuřenými zvířaty ho však zachrání samotářský mamut Manfred. Ten se chce Sida nejprve zbavit, ale dva naštvaní nosorožci jsou krkolomnému smolaři stále nablízku, a tak se roztomilý lenochod drží svého zachránce jako klíště.
Dalšími, kdo neodešli, jsou lidé a také šavlozubí tygři, prahnoucí po krvavé pomstě za smrt některých svých druhů. Svoji touhu chce vůdce smečky ukojit tím, že sežere "pánům tvorstva" dítě. Sotva dojde k rannímu rozbřesku, tygři už začnou naplňovat své plány a na lidi zaútočí. Plánovaný atak se jim však nezdaří a matka s dítětem unikne. Krvelačná kočka ji pronásleduje až k vodopádu. Žena s dítětem v náruči je zahnána až na samotný okraj propasti - a než aby vydala tygrovi svého synka - skočí statečně do hlubiny. Vůdce smečky tygrů je pochopitelně naštvaný a zadá úkol svému svěřenci Diegovi, aby mu dítě přinesl živé a současně tak prokázal svoji loajalitu.
Mezitím je ubohá matka unášena studeným proudem a s vynaložením zbylých sil se dostane ke břehu, kde zrovna postávají Manfred se Sidem. První jmenovaný vytáhne dítě z vody a v momentě, kdy chce pomoci i jeho matce, zjistí, že je již pozdě (poté, co zachránila dítě, neměla už sílu vzdorovat a řeka ji pohltila).
Manfred se Sidem mají tedy najednou "v rukou" osud malého dítěte. Sid ho chce vrátit lidem a Manfred je v tomto směru více než zdrženlivý. Je ale zvědavý, jak si "ostuda přírody" poradí s nečekaným údělem, a tak jej doprovází. To pravděpodobně zachrání Sidovi život, neboť oba brzy narazí na Diega. Šavlozubý tygr si je však vědom skutečnosti, že proti obrovskému mamutovi nemá sebemenší šanci, a tak se pokusí Manfreda a jeho společníka přesvědčit o tom, že ví, kam lidé šli, a že když mu dítě přenechají, spolehlivě jej doručí jeho opatrovníkům. Těžkotonážní mamut tak trochu tuší, co má Diego za lubem, ale současně si uvědomuje, že jen tygr dokáže lidi vystopovat. Rozhodne tedy, že půjdou všichni tři společně, dokud dítě neodevzdají jeho oprávněným vlastníkům...
Veverka Scrat.

Mrtvá nevěsta

17. září 2006 v 11:32

Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Motto:Láska hroby přenáší

Popis: Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky ...

Hrají: Christopher (I) Lee

Typ filmu:Animovaný horor

Pan a paní Smithovi

17. září 2006 v 11:31
Byla to láska na první pohled. Tehdy v neklidném bogotském baru stačil kratičký okamžik a oba věděli, že k sobě patří. Jenže jak šel čas, vyprchal žár vášnivých nocí a zbyla jen šeď všedních dní. Každé ráno vyjíždějí John i Jane Smithovi do práce ve svých bourácích, když se setmí, při­chystá vzorná ženuška večeři a s úderem sedmé zasednou společně k prostřené tabuli. Prostě taková normální dvojice… I když nepatrný rozdíl by tu přece jen byl. Aniž to paní Smithová tuší, živí se totiž pan Smith likvidací lidí. Zabíjí rychle a spolehlivě, nikdy nemine cíl. Nikdy s výjimkou poslední akce, kdy mu ve ­vyprahlé poušti zkříží cestu konkurenční vražednice. Ta nejenže dostala stejný úkol jako on, ale navíc je už pěkných pár let jeho chotí. Oba překvapené čističe nyní čeká povinnost dodržet první pravidlo profese - musí odstranit nepohodlného svědka, tedy sejmout jeden druhého.
Jak vidno, námět snímku Mr. & Mrs. Smith nápaditostí právě neoplývá a podobně je na tom i celý děj. Scenárista Simon Kinberg ho pohodlně lepí z mnohokrát použitých motivů i situací − ze Zorra: Tajemné tváře vytáhne scénu smyslně-nevraživého tanga, z Charlieho andílků či Kill Bill si zase vypůjčí Angelininy zabijácké kolegyně. Na druhou stranu nutno připustit, že u blockbusterů tohoto typu netřeba scénář poměřovat přehnaně přísným metrem. Úplně totiž postačí, dokáže-li připravit alespoň trochu přijatelný terén pro spojení dvou hollywoodských hvězd − zbytek záleží především na nich.
V tomto případě se producentům po prvotních nezdarech, kdy z projektu vycouvala třeba Nicole Kidmanová, podařilo ulovit kousky vskutku výstavní. O atraktivitě Brada Pitta a Angeliny Jolie nemůže být pochyb, navíc to mezi nimi zběsile jiskří a jeden až zalituje, že obdobně nefungoval i vlažný Pittův svazek s Julií Robertsovou v Mexičanovi. Tentokrát se hvězdné aury smísily překvapivě dobře a oba herci si společné výstupy labužnicky vychutnávají. Když například Brad náruživě kope do ležící Angeliny, jejíž tělo zakrývá pohovka, člověk si živě představí, jak se oba potají dusí záchvaty smíchu. Nadto tu z drsného úkonu vůbec nečiší brutalita, spíš špetka žertovného laškování, ne nepodobná Shrekovu 'něžnému' žďuchnutí do Fiony, po němž princezna skončí ve křoví.
Koncept efektní oddechovky oběma hlavním protagonistům dokonale vyhovuje, neboť po nich nežádá víc než hezky vypadat, nezkazit žádnou legraci a bleskově šermovat se zbraněmi. Vrcholem jejich umění je pak závěrečná přestřelka, začínající coby sebevražedný 'cassi­dyovsko-kidovský' výběh vstříc přesile a končící jako synchronizovaná spartakiádní sestava pro smíšenou dvojici, v níž klasické kužely vystřídaly bouchačky.
S prostinkým příběhem pochopitelně nemohl režisér Doug Liman (Agent bez minulosti) dělat zázraky, opatřit ho 'cool' obalem však zvládl s přehledem. Jako zručný filmař přesně chápe, co si odlehčená akční jednohubka žádá − od začátku nasazuje svižné tempo, nezdržuje se dlouhým vysvětlováním a dynamicky prostříhává střípky expozice, z nichž je divákovi okamžitě jasné, jak se věci mají. Takže zatímco ani jeden z ústředního páru pravdu nezná, publikum je vždy o krok napřed, a Liman ho tak může bavit nápadně nenápadnými náznaky, které otráveným manželům unikají.
A právě tyto úvodní nápovědy spolu s následnými pokusy o vzájemnou likvidaci jsou na snímku tím nejzábavnějším. Mají šťávu i švih, a přestože nejsou ničím originální, svou funkci plní téměř bezezbytku. V druhé půli ale hravost takřka mizí a sled akčních sekvencí, prokládaných nuceně vtipnými čísly, pozbývá prvotního kouzla. Původně sprintující podívaná začne ­lapat po dechu, a když pak naráz skončí zbrklým happy endem, zanechá ve vás dojem, jako by těsně před
cílem odstoupila ze závodu. Mr. & Mrs. Smith přesto nepostrádají schopnost uhranout a zhypnotizováni jejich šarmem rádi přehlédnete i nějaký ten nedostatek. Odměnou vám bude příjemně zabitý čas s elitními zabijáky

Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka

17. září 2006 v 11:25

Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka

Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlakaPokud bychom chtěli některý z animovaných filmů označit za kultovní, zaslouží si to mezi prvními určitě Wallace a Gromit. Každý ze tří krátkých filmů britského animátora Nicka Parka nejenže získal Oskara nebo alespoň nominaci na nejlepší krátký animovaný film roku, ale především si získal spousty oddaných diváků po celém světě.
Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka Po minulém odskočení si na půdu slepičí farmy (velmi vydařený Slepičí úlet), ze které se slepice snaží zoufale uniknout, se nyní vracíme do důvěrně známého prostředí anglického městečka, ve kterém tentokrát jeho občané střeží namísto kvokajících opeřenců svoje nadprůměrně velké kusy zeleniny, aby je mohli na konci týdne vystavit na výstavě zeleniny, hlavní události roku, a sklidit za ně prestižní cenu Zlatá mrkev.
Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka Wallace a Gromit jsou sehranou dvojicí říkající si Hlodobrana, která jim pomáhá v bránění sklizně. Vyvinuli si promyšlený alarm (jak všichni vědí, pan Wallace je vynikající vynálezce a zlepšovatel), který je při ohrožení jakékoliv plantáže ve městě probudí a "vyžene" do akce. Zneškodnit sem tam nějakého králíka pro ně není sebemenším problémem. Objeví se však zásadní komplikace: v teritoriu začne řádit neuvěřitelně veliká obluda, králíkodlak, který dává zapomenout na předchozí "drobné škody" a ničí plantáže zeleniny ve velkém. Vyzkoušené finty na něj vůbec neplatí, a tak musí Wallace a zejména Gromit nasadit do boje více prostředků včetně vlastní opečovávané obří okurky…
Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka Nick Park odvádí opět standardně výbornou práci. Nic naplat, plastelínové postavičky mají své neopakovatelné kouzlo. Po úžasně roztomilých slepicích přicházejí podobně rozkošní králíci (i když slepice jsou slepice). Místy sice Park začíná lehce kopírovat sám sebe (tj. předchozí příběhy), ale jde na štěstí o nevinný popis neměnícího se všedního života obou hrdinů, než o převzetí celých scén (míním tím například způsob, jakým se W&G dostávají do akce, jejich společné snídaně apod.).
Wallace a Gromit: Prokletí králíkodlaka Pokud má film o něco slabší (rozuměj méně vtipná) místa, přicházejí překvapivě ve druhé polovině filmu v akčních honiček, ve kterých sice operuje poměrně hodně figurek, ale zkrácení děje o nějakých pět až deset minut by jim podle mého názoru jen prospělo. Přesto si ale nemůžu dovolit žádnou zásadnější výtku. Naopak: film chrlí nápady na každém milimetru své délky a Nick Park dokáže každý nápad uchopit a vysát ho až do konce, a na takovou podívanou se i namlsaný divák dokáže podívat třeba třikrát.
Úspěch Prokletí králíkodlaka stojí jako u každého animovaného filmu na originálním příběhu a také skvěle vypracovaných a domyšlených scénách. Už teď se těším na to, co budou W&G provádět za dalších pár let. Určitě v tom budou dobří.

Piráti z Karibiku 2

2. září 2006 v 11:12

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeKdyž před třemi lety přivedli producent Jerry Bruckheimer a režisér Gore Verbinski za pomoci úžasných herců a špičkového štábu na plátna kin velkolepé dobrodružství Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly, vrátili tím do popředí diváckého zájmu dlouho opomíjený pirátský žánr.
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže"Všechno, s čím jsme přišli v prvním dílu, je ve druhém ještě zdůrazněno," říká Jerry Bruckheimer. "A samozřejmě máme stejný tvůrčí tým. Gore je jednoduše brilantní režisér se skvělým smyslem pro humor a výborným okem na vizuály.
"Johnny, Orlando i Keira jsou zpět," pokračuje producent. "A přibyla k nim spousta zajímavých nových tváří. Vrátí se samozřejmě i Černá perla, které bude tentokrát dělat společnost tajemná loď BLUDNÝ HOLANĎAN, jejíž palubu okupuje velmi zajímavá skupina námořníku pod velením Davyho Jonese."
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeCelosvětový zájem o "Piráty" byl obrovský a Jerry Bruckheimer se s Gorem Verbinskim a společností Walt Disney Pictures rozhodl, že dychtivé publikum potěší hned dvakrát. Z praktického i ekonomického hlediska bylo rozumné natočit obě pokračování najednou, což filmařům umožnilo plně využít prostředí, scén a čím dál tím vytíženějších herců. "Doufali jsme, že Prokletí Černé perly oslaví úspěch, abychom mohli natočit další pokračování," podotýká Bruckheimer. "A až uvidíte druhý a třetí díl, určitě si všimnete, že vycházíme z toho, co jsme začali v oné úvodní kapitole. Je to regulérní trilogie."
"Zatímco u prvního dílu byla fontánou nápadů ta atrakce, u druhého a třetího dílu jsme se už jen vraceli v původnímu filmu," říká scénárista Terry Rossio.
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeTruhla mrtvého muže se noří hlouběji do pirátské mytologie - kromě velkého pokladu nás tentokrát čeká i kraken, legendární mořské monstrum, o jehož existenci kolují mezi piráty historky již od 12. století. "Když začnete přemýšlet o moři, uvědomíte si, že se k němu váže spousta různých nadpřirozených historek a mýtů. Nikdo však tyhle mýty nezapracoval do žádného většího filmu o pirátech nebo nějakého jiného dobrodružství s podobnou tématikou, takže jsme měli k dispozici široké spektrum rozličných legend, které jsme mohli do děje zapracovat," říká druhý scénárista Ted Elliott.
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeJedním z hlavních taháků původního filmu byl neodolatelný herecký chameleon Johnny Depp v roli Jacka Sparrowa - pověrčivého kapitána pirátů s pochybnou morálkou i hygienickými návyky, který se stal filmovým antihrdinou pro nové století. "Nedokážu pochopit, jak se zrovna takové postavě podařilo získat si u diváků tak velkou oblibu. Stále mi to připadá šokující. Dostal jsem příležitost s touhle postavou něco udělat a měl jsem docela slušnou představu o tom, kým Sparrow je a jaký by měl být. Spousta lidí mě považovala za blázna. Ale já jsem se do toho vrhnul s velkým přesvědčením a díky tomu jsem mu dokázal vdechnout takovou osobnost. Mým cílem bylo zahrát Jacka tak, aby imponoval malým dětem i otrlým intelektuálům z řad dospělých," říká herec.
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeOrlando Bloom i Keira Knightley, v jejichž začínajících kariérách hráli první Piráti z Karibiku zásadní roli, se rádi vrátili na plátno v rolích mladých milenců Willa Turnera a Elizabeth Swann. "Chtěl jsem, aby se Will tentokrát profiloval trochu méně jako ten seriózní a čestný mladý muž - chtěl jsem ukázat jeho temnější stránky. V druhém dílu je jeho postava hnána kupředu zejména obavami o osud jeho otce Štrumpla Billa, který hrál důležitou roli i v původním filmu - přestože se po celou dobu neobjevil na plátně. Will chce svého otce osvobodit od prokletí, které jej uvěznilo na palubě lodi BLUDNÝ HOLANĎAN s Davym Jonesem a zbytkem jeho děsivé posádky. Zároveň chce ale udržet nad vodou svůj poněkud napjatý vztah s Elizabeth," říká Bloom.
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže"Na tomto filmu je fajn, že se postavy nějak vyvinuly, posunuly určitým směrem," říká Knightley. "Když se s Elizabeth setkáváme na začátku příběhu, zrovna se chystá provdat za Willa. Plány jim ale překazí lord Cutler Beckett, který se snaží vymýtit pirátství. Do jeho sítí se zapletou i oba mladí milenci - Willa chce uvěznit za to, že je pirát, a Elizabeth za pomoc při útěku kapitána Jacka Sparrowa."
Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého mužeNa plátno se vrací také Jack Davenport v roli Jamese Norringtona, britského námořního důstojníka, který prohrál v souboji o Elizabeth s Willem Turnerem a stále se mu nedaří dostat na kobylku Jacku Sparrowovi. "Jack Davenport je tak skvělý herec, že jsme ho zkrátka museli mít," říká Bruckheimer. "Výborně se s ním pracuje a na plátně vykreslil skvělou postavu, která je tentokrát zajímavější, hlubší a významně ovlivňuje příběh. Jack je důležitou součástí druhého i třetího dílu."
K novým postavám patří Davy Jones - napůl člověk a napůl mořský tvor - v podání Billa Nighyho, chladný, vypočítavý a nemilosrdný superzáporňák lord Cutler Beckett, kterého ztvárnil Tom Hollander; či již zmíněný Štruple Bill Turner, jehož si zahrál Stellan Skarsgard.
Videa:
 
 

Reklama